بسیاری از این کشورها ، برای اعطای تابعیت ، حتی شرط اقامت هم ندارند. آنها فقط پول می گیرند و تابعیت می دهند و خریداران تابعیت هم به دنبال منافعی مانند سفر بدون ویزا به کشورهای پذیرنده گذرنامه های خریداری شده و مزایایی مانند معافیت های مالیاتی برای برخی فعالیت های اقتصادی اند. عصرایران – در حالی که اغلب کشورهای جهان ، مقررات بسیار سخت و گاه تقریباً ناممکنی را برای اعطای تابعیت به شهروندان خارجی دارند؛ کشورهایی هم هستند که در ازای دریافت پول ، به مردم کشورهای دیگر تابعیت و گذرنامه می دهند. بسی ...

کشورهایی که تابعیت می فروشند!

بسیاری از این کشورها ، برای اعطای تابعیت ، حتی شرط اقامت هم ندارند. آنها فقط پول می گیرند و تابعیت می دهند و خریداران تابعیت هم به دنبال منافعی مانند سفر بدون ویزا به کشورهای پذیرنده گذرنامه های خریداری شده و مزایایی مانند معافیت های مالیاتی برای برخی فعالیت های اقتصادی اند.

عصرایران – در حالی که اغلب کشورهای جهان ، مقررات بسیار سخت و گاه تقریباً ناممکنی را برای اعطای تابعیت به شهروندان خارجی دارند؛ کشورهایی هم هستند که در ازای دریافت پول ، به مردم کشورهای دیگر تابعیت و گذرنامه می دهند.

بسیاری از این کشورها ، برای اعطای تابعیت ، حتی شرط اقامت هم ندارند. آنها فقط پول می گیرند و تابعیت می دهند و خریداران تابعیت هم به دنبال منافعی مانند سفر بدون ویزا به کشورهای پذیرنده گذرنامه های خریداری شده و مزایایی مانند معافیت های مالیاتی برای برخی فعالیت های اقتصادی اند.

به گزارش عصرایران، سایت “سی ان ان عربی” در گزارشی به معرفی برخی از این کشورها که “تابعیت فروشی” یکی از منابع درآمدی آنهاست پرداخته است.

سنت کیتس و نویس

کشور “سنت کیتس و نویس” جزیره ای واقع در دریای کارائیب در آمریکای مرکزی با جمعیت ۵۲ هزار نفری، تابعیت خود را در مقابل دریافت ۲۵۰ هزار دلار ارائه می کند. با استفاده از این گذرنامه می توان به بیش از ۱۳۰ کشور جهان سفر کرد. این کشور جزء کشورهای مشترک المنافع تحت پادشاهی ملکه بریتانیا اداره می شود.

کشورهایی که تابعیت می فروشند! - تصویر 1 کشورهایی که تابعیت می فروشند! - تصویر 2کشورهایی که تابعیت می فروشند! - تصویر 3
دومینیکا

– کشور “دومینیکا” جزیره ای واقع در دریای کارائیب در آمریکای مرکزی، تابعیت خود را در مقابل دریافت ۱۰۰ هزار دلار ارائه می کند. این مبلغ برای متقاضی و همسر و ۲ فرزند زیر ۱۸ سال است. فرزندان بین ۱۸ تا ۲۱ سال مبلغ ۱۵ هزار دلار و فرزندان بالای ۲۱ سال مبلغ ۲۵ هزار دلار باید بپردازند. اگر متقاضی مجرد باشد باید مبلغ ۷۵ هزار دلار بپردازد. دارنده این گذرنامه می تواند بدون دریافت ویزا به ۱۳۰ کشور سفر کند. البته این کشورها بیشتر شامل کشورهای ریز و دورافتاده جهان هستند.

کشورهایی که تابعیت می فروشند! - تصویر 4 کشورهایی که تابعیت می فروشند! - تصویر 5کشورهایی که تابعیت می فروشند! - تصویر 6
آنتیگوا و باربودا
کشور “آنتیگوا و باربودا” جزیره ای واقع در دریای کارائیب در آمریکای مرکزی با جمعیت ۸۴ هزار نفری، قرار است در سال جاری میلادی، در مقابل دریافت پول، گذرنامه خود را ارائه کند.

کشورهایی که تابعیت می فروشند! - تصویر 7 کشورهایی که تابعیت می فروشند! - تصویر 8کشورهایی که تابعیت می فروشند! - تصویر 9

اتریش

اتریش تنها کشور اروپاست که تابعیت خود را با شرایطی به سرمایه گذاران ارائه می کند.

کشورهایی که تابعیت می فروشند! - تصویر 10کشورهایی که تابعیت می فروشند! - تصویر 11کشورهایی که تابعیت می فروشند! - تصویر 12

هنگ کنگ
منطقه خودمختار “هنگ کنگ” تحت حاکمیت چین، مجاز به ارائه تابعیت خود به سرمایه گذاران نیست اما آنها می توانند با سرمایه گذاری حداقل ۱٫۳ میلیون دلار به اقامت دائم دست یابند.

کشورهایی که تابعیت می فروشند! - تصویر 13کشورهایی که تابعیت می فروشند! - تصویر 14

سنگاپور

سنگاپور، در این کشور سرمایه گذاران می توانند با سرمایه گذاری ۲ میلیون دلار و سکونت ۲ ساله در این کشور، تابعیت آن را به دست بیاورند.

کشورهایی که تابعیت می فروشند! - تصویر 15کشورهایی که تابعیت می فروشند! - تصویر 16 کشورهایی که تابعیت می فروشند! - تصویر 17

استرالیا

استرالیا، سرمایه گذاران می توانند بعد از سرمایه گذاری ۴٫۷ میلیون دلار، اقامت دائم کسب کنند. بعد از آن این افراد می توانند درخواست دریافت تابعیت استرالیا ارائه کنند.

کشورهایی که تابعیت می فروشند! - تصویر 18 کشورهایی که تابعیت می فروشند! - تصویر 19 کشورهایی که تابعیت می فروشند! - تصویر 20

البته این فهرست ، به همین چند کشور ختم نمی شود و هستند کشورهایی مانند لیتوانی و کانادا که با شرایط مالی خاصی در کنار مققرات دیگر ، به شهروندان سایر کشورها، تابعیت و گذرنامه می دهند. با این حال ، کشورهای فهرست مذکور ، مخصوصاً سه کشور کوچک اول ، شرایط سهل تری برای اعطای تابعیت دارند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه