رابین هود واقعی در شبکه مستند

رابین هود واقعی در شبکه مستند

خبرگزاری مهر : «رابین هود واقعی» ساخته دیوید ملوین و محصول ۲۰۱۰ شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه در قالب برنامه «آنسو» از شبکه مستند سیمای جمهوری اسلامی پخش می‌شود.

این مستند درباره ریشه‌های تاریخی اسطوره‌ رابین هود است. افسانه‌ رابین هود همواره به بحث‌های زیادی دامن زده است. برخی بر این باورند که این شمشیرزن و کماندارِ قرن دوازدهمی، جنگجوی جنگ‌های صلیبی و از هواداران شاه ریچاردِ شیردل بوده است. ولی برخی دیگر گمان می‌کنند که او در قرن سیزدهم می‌زیسته است.

 رابین هود واقعی در شبکه مستند - تصویر 1

با این حال موضوعی که درباره‌ آن اتفاق نظر وجود دارد این است که او یاغی‌ای حیله‌گر از طبقه‌ متوسط بوده و باورش مبنی بر اینکه می‌تواند یک تنه و از طریق سرقت، ثروت را در محل زندگی خود دوباره توزیع کند، بن‌مایه‌ افسانه‌ای شده که نزدیک به هزار سال دوام آورده است.

 رابین هود واقعی در شبکه مستند - تصویر 2

«رابین‌ هودِ واقعی» مستندی است که با فراتر رفتن از باورهای عامیانه، سعی می‌کند حقایق را درباره‌ اسطوره‌ این یاغیِ اهلِ ناتینگهام روشن کند و با روشی تحلیلی به این سوال پاسخ دهد که آیا واقیت‌های ظاهراً تاریخی درباره‌ افسانه‌ی رابین‌هود واقعی هستند؟

 رابین هود واقعی در شبکه مستند - تصویر 3

همچنین در این مستند بخش‌هایی از فیلم داستانیِ رابین هود با بازی راسل کرو و کارگردانی کارگردان ریدلی اسکات به نمایش در می‌آید.

«آنسو» ساخته محمد حمیدی‌مقدم هر روز ساعت ۱۶ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود. این مجموعه ضمن پخش بهترین مستندهای جهان که در جشنواره‌های مختلف خوش درخشیده‌اند، در هر قسمت با حضور کارشناسی متفاوت به بررسی محتوای مستند می‌پردازد.

мебель на заказ

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه